2018 m. kovo 3 d., šeštadienis

Tikra jaunų emigrantų istorija (3). Vaciukas

Visa pravaryta banda netrukus buvo suskirstyta į nedideles grupeles, kurios turėjo laukti atvykstančių kuratorių. Prie mūsų su S.V. priskyrė nediduką vyruką Vaciuką. Vaciukas buvo apie 50-ies metų amžiaus žmogelis, ant viršutinės lūpos želdinosi gana tankius ūsus. Ant jo galvos pūpsojo beretė, įsisukęs jis buvo į pilką lietpaltį. Kaipgi kitaip vyksi į tokią rimtą parodą! Beveik Šerlokas Holmsas! Arba bent jau daktaras Vatsonas.

Buvo jis kuklus ir nedrąsus, anglų kalbos nemokėjo nė bum bum. Kaune iki tol dirbo vairuotoju, turėjo autobusiuką, kurį pardavė, nes vertėsi gana sunkiai, be to reikėjo lėšų šiai kelionei, ir gyvenimo saulei jau besileidžiant vakarop ryžosi šitokiai avantiūrai! Žmona jam sutepė sumuštinių, suvyniojo į šiugždantį popierių, įdėjo juos į odinį porfelį ir išlydėjo vyruką laimės ieškoti.
Po kurio laiko pasirodė ir lauktieji kuratoriai – keli augaloti į banditus panašūs mužikai. Jie paaiškino, kaip ir kur važiuoti ir paslaptingai išnyko minioje. Pamenu, dardėjome sausakimšu traukiniu, kuriame kaip silkės spraudėsi įvairiausių spalvų keleiviai. Kai išlipome, nusipirkau laikraštį „Times“. Atminimui. Gal kada nors smagu bus prisiminti, kas dėjosi pasaulyje tą dieną… S.V. gimimo dienos laikraštis, simbolizuojantis laiką… 2000-ieji.
Su pagrindine žaba vėl akis į akį susidūrėme kažin kokio hostelio priimamajame. Aplink ją sukiojosi dar vienas neaiškus, liaudiškai tariant, ryžas tipas. Nustebome, kad už pirmąją nakvynę Londone sumokėjo jie. Filantropai. Pažadėjo, kad kitą dieną turėsime vykti darbintis į Škotiją (!), todėl už tai reikia atseikėti tam tikrą sumą svarų sterlingų. Nė nedvejodami susimokėjome. Visi trys. Aš, S.V. ir Vaciukas.
Filantropams išvykus, hostelio kambaryje atsisukome stipraus gėrimo butelaitį, atsiskraidintą iš Lietuvos, ir išlenkėme po keletą taurelių į S.V. sveikatą. Toks tad buvo gimtadienis. Paskui išlindome laukan pasivaikštinėti. Akis kabino kur kas naujesni automobiliai nei mūsų šalyje, o tarp jų kartais nušvisdavo net antikvariniai keturračiai šedevrai.
Londoną užgulė tamsa. Labos nakties, Šerlokai!

BUS DAUGIAU.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą